| Twilight Saga | Twilight-tr.forume.biz | #1 Twilight FanClub |
Türkiye'nin En Eğlenceli Twilight Fan Topluluğuna Hoşgeldiniz.
Forumumuzdan Daha Fazla Yararlanmak İçin Üye Olunuz.
Bizi Seçtiğiniz İçin Teşekkürler...

Twilight-tr.forume.biz
Türkiye'nin En Eğlenceli Twilight Fan Topluluğuna Hoşgeldiniz.
Forumumuzdan Daha Fazla Yararlanmak İçin Üye Olunuz.
Bizi Seçtiğiniz İçin Teşekkürler...

Twilight-tr.forume.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlTwitterFacebookGiriş yap

Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu.

2 posters
YazarMesaj
[T&B]She_Wolf
Yönetici
Yönetici
[T&B]She_Wolf

Rap Puanı : 26
Doğum tarihi : 04/12/91

Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu. Empty
MesajKonu: Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu.   Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu. EmptyPaz Eyl. 05, 2010 2:05 am

''Fansite Friday''in finalinden özel, Jodelle Ferland (Bree) The Twilight Saga: Eclipse hakkında konuştu.

Soru:Hepimiz biliyoruz ki ''Eclipse''in kısa hikayesini okuma şansınız oldu ama merak ettiğimiz Stephenie’le oturup karakterinizi hiç gözden geçirdiniz mi?

Jodelle:Ben öncelikle kitabı okudum ki harika bir kitaptı. Stephenie’le konuşmuştum ancak yönetmen David Slade’le daha çok görüştüm. Benimle karakter ve kitap hakkında konuştu. Yani daha çok David Slade’le görüştük ama bu konu hakkında Stephenie’le de konuştum.

Soru:Kitap hakkında bizden daha uzun süredir bilgi sahibisin. Şimdi resmi olarak duyuruldu ve önümüzdeki günlerde yayınlanacak, karakterin hakkında farklı hissediyor musun? Daha heyecanlı, daha gergin?

Jodelle:Kitabı ilk okuduğumda ne olacağını bilmiyordum ve Stephenie’nin de bildiğini sanmıyorum. Karakterimin kendi kitabının çıkacağını öğrendiğimde gerçekten çok heyecanlandım. Hatta bunu önceden bildiğimi düşündüm ve kendi karakterimin kendi kitabı olacağı için inanılmaz bir heyecan duydum. Kitabın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Soru:Stephenie Mayer kendi web sitesinde, senin hikayenin yanmış bir kopyasıyla olan resmini yayınladı. Fotoğrafın karakterinin kaderiyle olan benzerliği kasıtlı mıydı?

Jodelle:Oh, vay canına, bunu düşünmemiştim bile! Ben hikayeyi okurken olanlar, onu okur okumaz ortadan kaldırmamız gerektiğini düşündürdü. Açıkçası böyle bir şeyi ortadan kaldırmak için tutup çöpe atamazsınız, bu yüzden biz de bunu nasıl yapabileceğimizi bulmaya çalıştık. Parçalamak işe yaramazdı ve kağıt öğütme makinesi ya da onun gibi bir şeyimiz yoktu. Bir kovamız ve hikayenin parçaları vardı. Biz de bu parçaları kovanın içinde yaktık ve onları havaya fırlattık! Aslına bakarsanız oldukça eğlenceliydi. (Gülüyor) Sonra Stephenie’e kanıt olarak bir fotoğraf yolladık. Bu aslında vampirler ve alev almalarıyla ilişkili güzel bir noktaya değiniyor.

Soru:Kitapta Bree yeni doğan olduğu için ''vahşi'' olarak karşımıza çıkıyor. Bu vahşiliğe, yeni doğanların sahip olduğu hayvani doğaya nasıl adapte oldun?

Jodelle:Daha önce hiç bir vampiri oynamamıştım yani bu benim için oldukça farklıydı. Öncellikle kitabı okumuş olmam, yeni doğanların nasıl hissettiğini bilmeme yardımcı oldu. Böylece ne yapacağımı biliyordum, gittiğim gibi bir şeyler uydurmadım. Aynı zamanda tüm Twilight serisini okumuş olmam da kesinlikle yardımcı oldu.

Soru:Bazı Twilight oyuncuları, oynadıkları karakter olarak kadroda bulunmayı gerçek üstü bir durum olarak algıladıklarını ancak sete geldiklerinde bunun algıdan öteye geçip gerçekleştiğini söylüyorlar. Senin Twilight filminde Bree’yi oynadığın gerçeğini kavradığın an, ne zamandı?

Jodelle:Bunu bir çeşit aşama olarak görüyorum. Rolü aldığımı ilk öğrendiğimde çok heyecanlanmıştım. Sadece yerimde zıplayıp duruyordum ve gerçekleştiğine inanamıyordum! Gerçekten, o gün, her an birilerinin arayıp ''Üzgünüz, bir hata yapmışız, rolü alamadınız'' diyeceğini düşündüm. (Gülüyor) Bu konu hakkında biraz endişeliydim ve olan en ufak şey bile endişemi arttırıyordu. Örneğin filmdeki dış görünüşümle ilgili detaylar için çağrıldığımda onların hiç hata yapmaması gerektiğini düşünmüştüm ve sonra lensler için tekrar çağrılmam gerekti, bunlar endişelerimin artmasına sebep oluyordu. Gidip bir şeyler yapmam gereken her an endişem artıyordu. Sonunda bir gün sete geldim ve şöyle oldum : ''Tamam, sanırım rolü almışım'' Anlamam biraz zaman aldı.

Soru:Korku filmlerinde pek çok tecrüben olduğunu biliyorum. Merak ediyorum da bu durum Eclipse’de sana yardımcı oldu mu yoksa tamamıyla farklı bir tecrübe miydi?

Jodelle:Aslında biraz aynı tarz olduğunu düşünürken tamamen farklı olduğunu keşfettim. Twilight vampirleri diğer vampirler gibi değiller. Bu yüzden korku filmlerinde oynamış olmamın buna özellikle yardımı dokunmadı. Yine de sanırım daha önce hiç komedi oynamamış olmam iyi bir şey. (Gülüyor) Ben daha çok korkunç ya da karanlık filmlerde oynadım. Sanırım normalde oynadığım film tarzının bir yardımı oldu.

Soru:Oynadığı Bree rolünden önce bir Twilight hayranı olarak, dünyadaki herkesten önce Bree’nin geçmişinin öyküsünü bilmek nasıl bir şeydi? Bizlerden biri, bir Twilight kitabını herkesten önce okumak için birilerini öldürür.

Jodelle:Rolü aldığımı öğrendikten kısa bir zaman sonra Bree hakkında bir kitap olabileceğini öğrendim. Çok heyecanlanmıştım ama okuyabileceğimi düşünmemiştim bile! Okuyacağımı öğrendiğimde ne kadar şanslı olduğuma inanamadım, herkesten önce bir ön gösterime sahip olmuştum. Kitap çıkacağı için çok mutluyum ve sabırsızlıkla bekliyorum.

Soru:Oyuncu kadrosuna ilk alındığında herkes rolün çok küçük olduğunu zannetmişti. Ogünlerde rolün ne kadar büyük olabileceğini biliyor olmalıydın. İnsanlar bunun küçük bir rol olduğunu söylediklerinde sadece arkana yaslandın ve gülümsedin mi?

Jodelle:Film hakkında size çok fazla şey söyleyemem ama kitapta bir sahnem vardı. Filmde bir sahneden daha fazlası var ama yayınlandığında herkes bunu görebileceği için çok heyecanlıyım. Herkes benim bir ya da iki repliğim olduğunu düşünüyor ama bundan biraz daha fazlası var.

Soru:Yeni doğan vampir Bree’yi oynuyorsun, bunun için özel bir numaran oldu mu? Örneğin ağaçları devirmenizi sağlayan süpergüç numarası gibi, ya da başa bir şey?

Jodelle:Kitaba oldukça bağlı kalındı. Kitapta ben dövüşmüyorum. Dövüş kısmına gelir gelmez benim Cullen’ları incitmem gerekiyor ancak Bree’nin etrafı kuşatılıyor. Aslında o dövüşmek istemiyor, kötü tarafta, Victoria’nın tarafında olsa bile Bree içten içe iyi biri. Etrafımın sarıldığı anda pek fazla dövüş sahnem olmadı.

Soru:2007 yılında ''The Messenger'' filminde Kristen Stewart’la birlikte oynadın. Merak ettiğim, hiç kimseyi tanımadığın, herkesin yeni olduğu bir setle, tanıdık birinin olduğu bir setteki rahatlık farklı seviyede midir?

Jodelle:Evet, en azından birini tanıyor olmak benim için daha kolaydı. Kadronun geri kalanıyla tanışmıştım ama en azından Kristen’la tanışmış olmaktan memnundum. Bu yardımcı oldu ama herkes bana sıcak davrandı, tabi ki yine de kadrodan birini tanımak iyiydi.

[Soru:Aynı şehirde büyümeniz ve birbirinizi önceden tanımanıza rağmen Cameron (Bright)’la ilk kez mi birlikte çalışıyorsunuz?

Jodelle:Zar zor hatırlıyorum ama çok uzun zaman önce birlikte çalışmıştık. Sanırım beş yaşındaydım ve o da yedi yaşındaydı. Onu çok uzun zamandır tanıyorum ama birlikte çalıştığımız o dönemi zor hatırlıyorum.

Soru:Senin için hangisi daha zordu, daha önce oynadığın doğaüstü karakterlerde olduğu gibi bir kazıyla yaratılmış yaratığı canlandırmak mı yoksa bilinen ve beraberinde beklentileri getiren bir karakteri canlandırmak mı?

Jodelle:Bu bazı yönlerden kolay ve bazı yönlerden zor olmasına bağlı. Bazı dizi veya filmlerde oldukça rahattım çünkü herhangi bir şeyden alıntı değildi. Yani istediğinizi yapabilir, deneyebilirsiniz. Eclipse ise önceden yazılmış ve karakterin yapması gerekenler çoktan belirlenmişti. Bu durumda çok fazla deneyebileceğiniz şey yok. Öte yandan bu durumu biraz daha kolaylaştırıyor çünkü nasıl oynayacağınıza dair size rehberlik edecek detaylar var. Çok fazla doğaçlama yapmanıza gerek yok.

Soru:Bree’yi oynarken en zorlandığın bölüm hangisiydi?

Jodelle:Bence ölüm sahnesi oldukça zordu. Her zaman bu tür sahneleri garip bulmuşumdur, bilirsiniz, ölmek. İnanılmaz derecede zor değildi tabi ki, demek istediğim kitapları baz aldım. Kitapları okumak ve olacakları bilmek, bu her şeyi daha kolay bir hale getiriyordu. Evet, ölüm sahnesinin zor olduğunu söyleyebilirim.

Soru:Eclipse’deki görünüşünle ilgili ne düşündüğünü merak ediyorum. Lensler nasıldı? Diğer Twilight oyuncularından oldukça acı verici olduklarını duydum, sen nasıl başa çıktın?

Jodelle:Aslında lensleri takmayı gerçekten sevdim. Bazılarını gözlerinin yapısından dolayı rahatsız etti. Ben takmayı sevdim. Gözlerimin kırmızı olması oldukça harikaydı. Eğer Eclipse tanıtımlarını izlediyseniz benim nasıl göründüğümü de biliyorsunuzdur ve Victoria’nin havalı tabiatından farklı olduğunu da bilirsiniz. Bree dönüştürüldüğünden beri aynı kıyafetleri giydiği için daha sıradan bir görünüme sahip.

Soru:Kariyerin boyunca birçok yıldız isimle birlikte çalıştın. Eclipse’de yeni tanıştığın oyuncuların da etkisiyle ''yıldız yağmuru''na tutuldun mu?

Jodelle:Şey, ufak bir peluş hayvanım var ve az önceki gibi üzerine basınca şarkı söylemeye başlıyor.(Röportaj sırasında olan bir olay sanırım) Özür dilerim, şimdi soruyu cevaplıyorum! Evet, onlarla ilk tanıştığımda yıldız yağmuruna tutulmuştum ve gergindim. Aynen şöyleydim: '' Vov, Robert Pattinson ve Taylor Lautner’le tanışıyorum.'' Bir kere onlarla tanışınca onların da insan olduğunu anlıyorsunuz. Bir müddet sonra o kadar da kötü olmuyor ama ilk seferde tam bir yıldız yağmuruna tutulmuştum.

Soru:Televizyon dizilerinde ve filmlerde oynadın. Orta çaplı işlerden diğerlerine göre daha mı çok hoşlanıyorsun?

Jodelle:Hayır, öyle değil! Ben oyunculuk yaptığım sürece, TV dizisi olmasının ya da bir seri olmasının veya kısa bir film olmasının fark etmediğini anladım. Ne yaparsam yapayım, ben her zaman eğleniyorum.

Pelin Cullen
Co-Admin
Co-Admin
Pelin Cullen

Rap Puanı : 12
Doğum tarihi : 31/05/96
Nerden : Cullen'ların evinden :) Rosalie'minnn odasından :) Ve Aşkımmmmın Riley'nin evinden :)

MesajKonu: Geri: Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu.   Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu. EmptyPaz Eyl. 05, 2010 3:43 am

Sağol şirinem nedense çok severim bu kızı utan
[T&B]She_Wolf
Yönetici
Yönetici
[T&B]She_Wolf

Rap Puanı : 26
Doğum tarihi : 04/12/91

MesajKonu: Geri: Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu.   Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu. EmptyPaz Eyl. 05, 2010 10:53 pm

Bende seviyorum, çok tatlı...
Önemli değil Şirinelerin en Şirinesi... Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu. 12021

Jodelle Ferland (Bree) Eclipse hakkında konuştu.
1 sayfadaki 1 sayfası