| Twilight Saga | Twilight-tr.forume.biz | #1 Twilight FanClub |
Türkiye'nin En Eğlenceli Twilight Fan Topluluğuna Hoşgeldiniz.
Forumumuzdan Daha Fazla Yararlanmak İçin Üye Olunuz.
Bizi Seçtiğiniz İçin Teşekkürler...

Twilight-tr.forume.biz
Türkiye'nin En Eğlenceli Twilight Fan Topluluğuna Hoşgeldiniz.
Forumumuzdan Daha Fazla Yararlanmak İçin Üye Olunuz.
Bizi Seçtiğiniz İçin Teşekkürler...

Twilight-tr.forume.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlTwitterFacebookGiriş yap

Fantastik Robert!

YazarMesaj
The Cullens*
Yönetici
Yönetici
The Cullens*

Rap Puanı : 9

Fantastik Robert! Empty
MesajKonu: Fantastik Robert!   Fantastik Robert! EmptyÇarş. Tem. 07, 2010 7:21 am

Fantastik Robert! Gallery_main-new-moon-ew-outtakes-photos-12222009-05
FANtastik! : Robert Pattinson

13 Mayıs 1986 tarihinde, Londra’da dünyaya geldi. Annesi Clare modellik ajansında çalışıyor, babası ise araba ithal ediyordu.

Pattinson, eğitimine Tower House (sadece erkek öğrencilere eğitim veren) bir okulda başladı ve 12 yaşında kovuldu. Daha sonra başladığı karışık ve yarı özel bir okul olan Harrodian’da vakit kaybetmeden bir kızdan ilk öpücüğünü aldı.
Babası 16 yaşında iken okulu bırakmasını önerdi, ancak Robert kendi aidatlarını ödeyeceğini söyleyerek bunu reddetti. Ve sonunda anlaşmaya vardılar; eğer Robert yeterince iyi notlar alır ise babası yeniden aidatlarını ödeyecekti… Ancak yakışıklı yıldız bu notları hiç alamadı!
Altı yaşından itibaren okul prodüksiyonlarında rol almaya başlayan Robert, bir kült olan William Golding klasiği Sineklerin Efendisi’nde de oynadı. İlk tiyatro eğitimini ise, Harrodian’da okurken, Barnes Theatre Company’ye katılarak aldı.

2004 yılında, 20 yaşındayken modellik yapmaya başladı Pattinson. Hackett’in 2007 sonbahar/kış koleksiyonunda modellik de yapmasına rağmen, 2008 yılında bıraktı. Gerekçe olarak ise “Artık fazla kaslı ve erkeksi olduğunu, eskisi gibi ilgi çekmediğini” belirtti.
lk büyük filmi Kingdom in Twilight çekimleri için 17 yaşında iken evden ilk kez uzaklaştı ve Güney Afrika’ya gitti, 3 buçuk aylığına.
Bir yıl boyunca en iyi arkadaşı ile içinde sadece bir sandalye, bir televizyon ve kendi yaptıkları uyduruk eşyalar olan bir evde yaşadı. Bunun çok ‘cool’ olduğunu düşünüyor, sadece oturup müzik yaptığını ve hayatının belki de en iyi zamanı olduğunu ekliyor.
2004 yılında Ring of the Nibelungs’daki yardımcı oyuncu rolü ile yaşadı. Eski bir efsanenin uyarlaması olan bu filmin ardından, Vanity Fiar’de ufak bir rolde yer aldı. 2005 yılında, The Woman Before adlı tiyatro oyununun kadrosuna girmeyi başarsa da birkaç oyundan sonra kovuldu.

Asıl çıkışını, Harry Potter ve Ateş Kadehi adlı filmde, Cedric Diggory rolü ile yapan başarılı oyuncu, 2005 yılının ‘Geleceğin İngiliz Yıldızı’ ödülünü kazandı

Catherine Hardwicke ile tanışmak ve ve Twilight’taki Edward Cullen rolü için biçilmiş kaftan olduğuna dair onu ikna etmek için Venedik’e uçtu. Yine de Catherine’i ikna edemeden önce, Kristen Stewart ile bir aşk sahnesi denemesi yapmak zorunda kaldı ve tam 3,000 kişiyi eledi.

Stephenie Meyer tarafından yazılan ve üç kitaptan oluşan Twilight serisinin, aynı adı taşıyan filmlerinde rol olan Cullen, 21 Kasım 2008 tarihinde vizyona giren serinin ilk filmi Twilight (Alacakaranlık) sayesinde, kısa sürede dikkatleri üzerine topladı.

Twilight’ta canlandıracağı Edward karakterine hazırlanırken, günlük tutmaya başlamış, hatta işi daha da ileri götürüp arkadaşlarından ve ailesinden uzaklaşmış. “Edward’ın izolasyonunu hissetmek” ve etrafındaki dünyadan ayrılmanın neye benzeyeceğini anlamak için…
Twilight’ın Los Angeles galasında, kendisini histerik hayranlarından korumak için 25 bodyguard hazır bekliyordu.
Gitar ve piyano çalan, beste yapan Pattinson, Twilight’ın soundtrack’inde bulunan Never Think ve de Let Me Sign adlı şarkıları da kendisi seslendirdi.
Serinin devam filmleri olan New Moon (Yeni Ay) ve Eclipse (Tutulma) filmlerinde de Edward’ı canlandırmaya devam eden Pattison’ın takma adı, henüz bir çocuk iken, soyadının kısaltması olan 'Patty' imiş. Şimdi de köpeğinin ismi!
Twilight’ın ardından Little Ashes adlı filmde Salvador Dalí’nin gençliğini canlandırdı ve de The Summer House adlı bir kısa filme imza attı.
22 Şubat 2009 tarihindeki 81. Akademi Ödülleri’nde sunuculuk da yapan Pattinson’in adına, Rovelver Yapım tarafından Robsessed adlı bir belgesel hazırlandı.

Diet kolayı çok seven ve en kötü huyunun çok konuşmak olduğunu düşünen Robert, American Idol ve X Factor izlemeyi seviyor.

2008 Strasbourg Film Festivali’nde, How to Be adlı filmdeki performansı ile 'En İyi Aktör' ödülünü aldı.

2008 yılında, People dergisi tarafından ‘Yaşayan En Seksi Erkek’lerden birisi ve Rolling Stone tarafından da ‘En Seksi Aktör’ seçildi.

Bugün tüm dünya ile aynı anda vizyona girecek olan Twilight Saga: Eclipse'de kendisini izlemek için sabırsızlanan bayan hayranlarını şaşırtacak belki ama yakışıklı aktör, kendisinin gayet “toy” olduğunu düşünüyor.

Los Angeles’da yaşıyor, ama kalbinin hala Londra’da attığını her fırsatta dile getiriyor.

“10 yaşında iken gazete dağıtıcılığı yaparak haftada 10 sterlin kazanmaya başladım. Daha sonra 15 yaşına kadar para kazanmakla ilgili takıntılı oldum.”

“Yeni Ay filmindeki Volterra sahnesinde güneşe çıkarken… çok fazla hayran oradaydı. Bazıları dünyanın diğer ucundan kalkıp gelmişti. Çok büyük bir sorumluluk hissettim, bu hikayeyle ilgili takıntılı pek çok insanın karşısındaydım. Sinir yıpratıcıydı ama daha önce karaktere de bu kadar yakın hissetmemiştim kendimi!”

“Edward Cullen bir şair; çok derin ve engin. O sadece fevkalade sıkıntılı.”
Jack Nicholson olmayı çok isterdim. Her tavrını seviyorum. 13 yaşında One Flew Over the Cuckoo's Nest ‘i (Guguk Kuşu) izlediğimde onun gibi giyindim ve aksanını taklit etmeye çalıştım. Bu konuda rahatlıkla takıntılı olduğum söylenebilir “
“İnsanlarla görüşmüyorum. Hatta insanların telefonları bile yok bende. Neredeyse bir kız arkadaş istemeyeceğim, bu çevreden!”

“Çekici bulduğum insanlar tarafından her zaman şaşırtıldım. Genel olarak biraz çılgın insanlardan hoşlanıyorum ama evet bu benim tek ön koşulum.”

“Ruh eşi diye bir şey olmasını yürekten diliyorum. Ama ruh eşini gençken bulmanın da korkunç olacağını düşünüyorum çünkü muhtemelen her şeyi berbat edersiniz.”

“12 yaşıma kadar kız kardeşlerim beni bir kız çocuğu gibi giydirir ve Claudia diye takdim ederdi. 12 yaş benim için bir dönüm noktası oldu çünkü karma bir okula başladım ve saç jölesini keşfettim.”

“Aslında tam olarak aktör olmaya karar vermiş değilim! 15 yaşında iken tiyatroya başladım çünkü babam bir restoranda gördüğü güzel kızlara nereden geldiklerini sorduğumda, tiyatro kulübünden dediler. Ve babam da ‘oğlum, işte gitmen gereken yer’ dedi.”

http://misscyrus.blogcu.com

Fantastik Robert!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Robert'ın Ağzından Robert Pattinson...
» Robert Robert'a Karşı!
» Robert Filming “Bel Ami”
» Robert'ın Rap Tutkunluğu..
» Robert'tan şekerleme ..